• Instagram

NOVA NEDİR?

Novastats İstatistik, gerek her seviyeden sözel ve sayısal dallardaki öğrenci, akademisyen ve akademisyen adaylarına, gerekse özel sektör çalışanlarına, yürüttükleri çalışmalarda ihtiyaç duydukları istatistiksel bilgi ve analizler konusunda destek veren bir oluşumdur. Bu yapılırken, aynı zamanda İstatistik ve özellikle Biyoistatistik dallarının Türkiye'de hakettiği ve göremediği dikkat ve önemin verilmesini sağlamak da bir amaç olarak görülmektedir. Bugünün çağı kimileri tarafından "Büyük Veri Çağı" olarak adlandırıldığı gibi, herhangi bir bilim dalı veya özel sektörden her gün büyük boyutlarda veriye ulaşılmaktadır. İstatistik de hemen hemen her şeyin üzerine monte edilebilen bir bilim dalı olduğu için, artık neredeyse her çalışmanın yolu bir şekilde İstatistik'ten geçmektedir. Dış dünya son senelerde bu durumun farkına varmış ve artık İstatistik geleceğin en potansiyel sahibi dalları arasında gösterilmeye başlamış olsa dâhi ülkemiz bu konuda hâlâ gereken bilinç ve donanıma ulaşamamıştır. İşte NOVA "istatistik yalan söyleme sanatıdır" şeklindeki yanlış algıyı kırmak ve insanlarımızı İstatistik ilminden doğru şekilde faydalandırmak adına kurulmuştur.    

 
Mert Veznikli, Biyoistatistik Uzmanı

mertveznikli@gmail.com

2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Lisans tezini "Örnek Sayısı Hesabı Ve Güç analizi" üzerine tamamladı. 2019 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik Ve Tıp Bilişimi Anabilim Dalında yüksek lisans programını tamamladı. Yüksek lisans tezi "Probit Analizi Ve Tıp Alanında Uygulanması" üzerinedir.  Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim A.D. Yrd. Doç. Dr. Çiğdem ALTUNOK eşliğindeki staj programında çeşitli biyoistatistik çalışmalarında bulundu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünde doktora programını sürdürmektedir. 

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.
Çalışmalarınız için bize telefon ya da e-posta üzerinden ulaşabilir, sosyal medya platformları üzerinden takip edip görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz..
Tel: 0543 661 87 76

E-Posta: novastatiletisim@gmail.com 

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram
tr-flag.png

 | 

Flag-eng.png
© Novastats Statistics 2020